notification

معرفی ویدیویی کتاب ساده ساز نوین آیین دادرسی کیفری اثر حمیدرضا کلانتری انتشارات میزان

به نام خدا با سلام

 در کنار شما بزرگواران هستیم با معرفی کتاب ساده ساز نوین آیین دادرسی کیفری اثر جناب آقای دکتر حمیدرضا کلانتری از بنیاد حقوقی میزان.

 این کتاب یک کتاب آموزشی و بر اساس مواد قانون آیین دادرسی کیفری تهیه شده است. اگر ساختار کتاب را بررسی نمایید ماده قانونی ذکر شده و اگر نکته یا نکاتی داشته ذیل آن آورده شده و بعد به ارائه پرسش‌های چهار گزینه‌ای از آن ماده پرداخته شده است. بنابراین اگر یک ماده قانون آیین دادرسی کیفری را مطالعه کنید، ذیل آن می‌توانید تست‌های مرتبط با ماده که اگر از آزمون‌های وکالت یا آزمون‌های سراسری مثل کارشناسی ارشد و دکتری طرح شده را مشاهده بفرمایید.

به طور مثال ذیل ماده ۸۹ قانون آیین دادرسی کیفری که شروع به تحقیقات مقدماتی از سوی بازپرسی هست، ۳ تست ۴ گزینه‌ای از آزمون وکالت و دکتری قرار داده شده است و در متن ماده هم می‌توانید ملاحظه نمایید که زیر نکات مهم خط کشیده شده است.

 از طرفی اگر یک کلمه‌ای در ماده قانونی اهمیت بیشتری داشته، آن کلمه به صورت بولد و به اصطلاح پررنگ‌تر ذکر گردیده که این نکته می‌تواند در پاسخ به سوالات ۴ گزینه‌ای که ذیل ماده آمده برای شما مفید واقع شود.

به طور مثال ماده ۸۶ اخذ تامین مناسب از متهم با دادگاه است. این کلمه پررنگ آورده شده (این موضوع ارجاع شده به دادگاه) و اگر یک موضوعی اهمیت آموزشی داشته زیر آن خط کشیده شده که در همین ماده می‌توانید ببینید حداکثر ظرف ۵ روز زیر آن خط کشیده شده و بدین ترتیب، نکات مهم اگر دفعات نخستینی هست که مواد قانونی را مطالعه می‌کنید برای شما مثمر ثمر واقع می شود.

نکته مهم این کتاب ارائه آراء وحدت رویه مرتبط با ماده قانونی می‌باشد. اگر ذیل یک ماده‌ای و با موضوع آن ماده، یک رای وحدت رویه منتشر شده، می توانید آن را مطالعه کنید و از جهت مطالعه منابع تکمیلی و مرتبط به قانون هم خیالتان راحت باشد. چراکه موضوع به صورت کامل برای شما احصاء گردیده است.

پاسخنامه به صورت کاملاً تشریحی و در انتهای کتاب قرار گرفته است و اگر پاسخ سوال مرتبط با ماده قانونی بوده، باز هم می‌توانید ماده قانونی را در پاسخنامه مشاهده بفرمایید.

 از طرفی هم اگر یک تستی منطبق بر نظر یکی از اساتید محترم طراحی شده باشد، در آن رفرنس کتاب هم ذکر گردیده است.

مثلاً تست ۱۲۸ پاسخ داده شده: گزینه ۲ مبتنی بر ماده ۱۳ قانون آیین دادرسی کیفری و کتاب جناب آقای دکتر خالقی صفحه ۲۹۱ نکته ۷۹. و شما می‌توانید منبع و مرجع پاسخ بر اساس دکترین را هم ببینید و نظر علمای رشته حقوق که بعضاً در آزمون‌های حقوقی موثر و مهم هست را ملاحظه بفرمایید.

در بعضی از قسمت‌ها در پاسخنامه برای تشریح موضوع از نمودارهایی استفاده شده است. طراحی این چنین پاسخنامه مفصلی یک  اثر ارزشمند و ویژه‌ای را ایجاد نموده که می تواند در مطالعه قانون آیین دادرسی کیفری و محک زدن شما بر اساس سوالات تستی مفید فایده واقع شود. 

جهت خرید کتاب ساده ساز نوین آیین دادرسی کیفری  روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات میزان اینجا را کلیک نمایید