notification

معرفی ویدیویی کتاب شرح جامع اصول فقه اثر سعید سمیع پور انتشارات پژوهش

به نام خدا با سلام 

در کنار شما بزرگواران هستیم با معرفی کتاب شرح جامع اصول فقه اثر جناب آقای سعید سمیع‌پور از انتشارات اندیشه نوین پژوهش.

 این کتاب، یک اثر جامع در حوزه آموزش اصول فقه می‌باشد. که اگر مطالب آن را ملاحظه بفرمایید در ۵ فصل که موضوعات اصلی اصول فقه هستند و معمولاً ترتیب فهرست کتب اصول فقه به این شکل چیده می‌شود، به ارائه موضوع پرداخته شده است. اعم از کلیات، مباحث الفاظ، ادله استنباط احکام، اصول عملیه و تعارض ادله.

موضوع خیلی مهم و اولین نکته‌ای که در این کتاب می‌توانید مشاهده کنید، ادبیات به شدت ساده و روان آن است که مطالعه درس اصول فقه را که برای بعضی از دوستان شاید پیچیده باشد، خیلی راحت و سهل نموده است. 

 نکته دوم تعدد مثال‌ها در ارائه موضوع می‌باشد. به طور مثال اگر مبحث وضع دارد تشریح می‌شود، حدود ۷ مثال برای آن ارائه شده و این مثال‌ها عموماً مواد قانونی هستند. به طور مثال در مورد وضع، ماده ۲۴۲ قانون مجازات اسلامی آورده شده تا بتوانید با موضوعات قانونی هم این موضوع را مطالعه داشته باشید. 

کتاب ادبیات روانی دارد و قسمت هایی که نیاز بوده، نمودارهایی طراحی گردیده تا به ذهن شما ساختار بهتری ارائه دهد. 

و مطالعه این کتاب در کنار نکاتی که ارائه شده می‌تواند یک منبع مناسب جهت تسلط به درس اصول فقه برای داوطلبین آزمون وکالت باشد. همچنین می‌تواند تضمین کند که درصد مناسبی را در این درس اخذ نمایید.

 از طرفی در بعضی از موضوعات سوالاتی هم طرح شده که یک مقدار ذهن شما را از آموزش تستی به آموزش تطبیقی نزدیک می‌کند تا ذهن شما را جهت دار بار نیاورد و فقط متمرکز بر تست نباشید.

مثال‌هایی که آورده شده عموماً مثال‌هایی هستند که در حوزه قوانین بوده و این امر می‌تواند ذهن شما را به خوبی مدیریت کند تا موضوعات پیچیده اصول فقه را به راحتی آموزش ببینید.

جهت خرید کتاب شرح جامع اصول فقه روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات پژوهش اینجا را کلیک نمایید