notification

معرفی ویدیویی کتاب درسنامه حقوق مدنی اثر دکتر امید ملاکریمی انتشارات طرح نوین اندیشه

به نام خدا با سلام 

در کنار شما بزرگواران هستیم با معرفی کتاب درسنامه حقوق مدنی اثر جناب آقای دکتر امید ملا کریمی از انتشارات طرح نوین اندیشه.

این کتاب یک اثر جامع و کامل در درس حقوق مدنی می‌باشد. و اگر شما از اینکه چند منبع را در حوزه حقوق مدنی مطالعه کنید کلافه هستید، این کتاب یک اثر کاملاً جامع در حوزه درس مدنی هم برای دانشجویان رشته حقوق و هم داوطلبین آزمون‌های حقوقی می‌باشد.

اگر جلد کتاب را مشاهده کنید، نگارنده محترم متنی را روی آن نوشتند بدین شرح که: این کتاب موفقیت شما را تضمین می‌کند. برای حقوق مدنی فقط همین کتاب را به همراه قانون بخوانید. تست و آراء وحدت رویه داخلش هست و خلاصه اینکه کافیست.

اگر شما در داخل کتاب وارد شوید می‌بینید که همین اتفاق افتاده است. یعنی هم دارای نکات درسنامه می‌باشد. بدین ترتیب که از مدنی یک از ابتدای موضوع از بحث اشخاص شروع به آموزش شده است. انواع اشخاص، اهلیت استیفاء، اهلیت تمتع، آثار حقوقی مترتب بر موت و همینطور ادامه یافته است. به طور مثال بحث انواع حقوق، اسباب ایجاد مالکیت، حق تهجیر، حق عینی تبعی، حق عینی تبعی قراردادی، حکم قانون و همینطور پیش رفته است.

 در موضوعات حقوق مدنی ذیل هر موضوع نکاتی بیان شده، اگر تستی لازم بوده ارائه گردیده و تا درس مدنی ۸ این روند به همین شکل ادامه یافته و تمامی تاسیسات و موضوعات درس حقوق مدنی در این اثر به طور کامل احصاء و جمع آوری شده است.

 اما اگر یک  نقدی را بر این کتاب وارد بدانیم، متأسفانه با توجه به حجم و مقدار صفحات کتاب و قطعی که برای آن انتخاب شده، جلد مناسبی ندارد و چه بهتر بود که صحافی بهتری برای آن در نظر گرفته می‌شد. اما حاشیه کتاب طوری هست که می‌توانید آن را به راحتی سیمی کنید و از مفقود شدن اوراق آن جلوگیری نمایید.

 کتاب تست‌های مناسبی از آزمون های قضاوت و وکالت در موضوعات مختلف دارد. پاسخنامه‌ای که برای هر تست آمده به صورت کاملاً تشریحی ارائه گردیده و باعث شده که یک اثر کامل در حوزه درس حقوق مدنی باشد. و از طرفی با توجه به توضیحات کامل، مشروح و جامعی که توسط نگارنده محترم ارائه گردیده، یک اثر مناسب برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته حقوق به حساب می‌آید. چرا که همه موضوعاتی که یک حقوقدان و دانشجو لازم است بداند در کتاب احصاء گردیده است. 

جهت خرید کتاب درسنامه حقوق مدنی اثر دکتر امید ملاکریمی روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات طرح نوین اندیشه اینجا را کلیک نمایید