notification

معرفی ویدیویی کتاب معامله به قصد فرار از دین اثر دکتر حسین تقی ملا انتشارات میزان

به نام خدا با سلام 

در کنار شما بزرگواران هستیم با معرفی یک کتاب که در حوزه مطالعات تطبیقی مطرح شده است.

 کتاب معامله به قصد فرار از دین اثر جناب آقای دکتر حسین تقی ملا از انتشارات میزان که این موضوع را در حقوق ایران، فرانسه و رویه قضایی بررسی نموده اند.

اگر از نظر ساختار بخواهید کتاب را بشناسید در فصول مختلفی تدوین شده است.

 فصل نخست به مفاهیم و کلیات می‌پردازد. مثل اینکه تعریف و ماهیت یک معامله با قصد فرار از دین چیست، مبنای حقوقی و قانونی معامله به قصد فرار از دین چه مستنداتی دارد، که این موضوع در حقوق ایران و فرانسه به صورت کامل در این بخش مورد بررسی واقع شده است.

 در فصل دوم شرایط تحقق معامله به قصد فرار از دین و قلمرو آن را می‌بینیم. که در این بخش شما می‌توانید به طور منجز و کامل شرایطی که باعث می‌شود یک معامله به عنوان یک معامله به قصد فرار از دین شناخته شود را در حقوق ایران، رویه قضایی و حقوق کشور فرانسه مطالعه بفرمایید.

 در فصل سوم جایگاه حقوقی معامله به قصد فرار از دین را می‌بینیم که این موضوع به دو قسمت قابل تقسیم است.

در بخش اول وضع حقوقی معامله به قصد فرار از دین قبل ازسال ۱۳۷۰ و در بخش دوم وضع حقوقی این معامله بعد از سال ۱۳۷۰ مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل چهارم کاملاً به رویه قضایی اختصاص داده شده است. نظرات مشورتی اداره حقوقی و تدوین قوانین قوه قضاییه بیان گردیده است. نظر قضات دادگستری در نشست‌های قضایی و آراء قضایی این حوزه ارائه شده است. که در این قسمت شما لیست کامل آرایی که بررسی شده‌اند را می‌توانید مشاهده نمایید.

در انتها هم نتیجه‌گیری که نویسنده محترم ارائه نمودند را می توانید مطالعه نمایید.

نکته ای که لازم به ذکر است، بحث به روز بودن کتاب می‌باشد. این کتاب با توجه به تغییر قانون مدنی فرانسه در سال ۲۰۱۶  نگارش شده و از نظر مطالعه تطبیقی یک اثر به روز محسوب خواهد شد.

 علاوه بر این اگر پانویس‌های کتاب را نگاهی بیندازید، رفرنس‌های بسیار دقیقی از این موضوع ارائه شده که اگر عزیزانی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد یا رساله دکتری با موضوعاتی در حوزه این عقود داشته باشند، می‌توانند از رفرنس‌هایی که نویسنده محترم ارائه نموده‌اند استفاده کنند و با توجه به کمبود منابع فرانسوی و آشنایی با آن در پژوهش‌ها، این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای مطالعه و پژوهش‌های ثانویه لحاظ شود.

جهت خرید کتاب معامله به قصد فرار از دین اثر دکتر حسین تقی ملا روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات میزان اینجا را کلیک نمایید