notification

معرفی ویدیویی کتاب حقوق ثبت تخصصی اثر دکتر حمید رضا آدابی انتشارات جنگل

به نام خدا با سلام 

در خدمت شما بزرگواران هستیم با معرفی کتاب حقوق ثبت تخصصی اثر جناب آقای دکتر حمیدرضا آدابی از انتشارات جنگل.

کتابی که در دست داریم کتابی است که اگر از نظر ساختار آن را بررسی کنیم، به ۵ بخش اصلی تقسیم می شود.

بخش اول مربوط به حقوق ثبت املاک، بخش دوم مربوط به ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی و در بخش سوم شاهد اجرای مفاد اسناد رسمی هستیم. بخش چهارم به ثبت شرکت ها اختصاص یافته و بخش آخر هم به ثبت اختراع و طرح های صنعتی.

 این ساختار کلی کتاب در فهرست می باشد. اما اگر شما صفحات کتاب را مشاهده نمایید نکته ای که حائز اهمیت است موضوعاتی که در کتاب در نظر گرفته شده از موضوعات خیلی پایه ای و مقدماتی به سمت پیشرفت حرکت می کند.

 به طور مثال اگر همین ابتدا و فصل اول را مشاهده کنید که بحث مالکیت می باشد، از ثبت در ایران باستان، مالکیت در عهد اشکانیان و ساسانیان، بحث مالکیت در اسلام شروع شده و یک سبقه تاریخی ارائه شده و موضوعات پیش رفته است. 

 همین روند و سیر در موضوعات دیگر هم مشاهده می‌شود. یعنی به صورت پلکانی و طبقه طبقه موضوعات پیشرفته میشوند.

به طور مثال در فصل سوم کتاب اگر ملاحظه داشته باشید در بحث عملیات مقدماتی ثبت، ثبت عادی، ثبت عمومی، تفاوتهای آنها، مراحل ثبت مقدماتی، مراحل ثبت عمومی، مرحله به مرحله و طبقه به طبقه ذکر شده و موضوعات هرچه بیشتر پیش می‌رود سطح آنها پیشرفته تر میشود.

 در کنار موضوعاتی که در کتاب قرار گرفته، این کتاب شامل ضوابط و مقررات پیش فروش آپارتمان، تبیین مقررات تعیین تکلیف وضعیت ثبت اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، ضوابط و مقررات قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا، قانون و آیین نامه ثبت اختراع و طرح‌های صنعتی و علائم تجاری و همچنین تفاهم نامه ادبیات مشترک ثبت اسناد و املاک و شهرداری تهران می باشد.

اگر این کتاب را برای حوزه ثبت در نظر بگیرید، با توجه به جامعیتی که هم در حوزه حقوق ثبت املاک دارد هم در حوزه حقوق ثبت اسناد، یک اثر جامع و کامل جهت تسلط به حقوق ثبت تخصصی خواهد بود. همانطوری که نام کتاب هم همین در نظر گرفته شده است.

جهت خرید کتاب حقوق ثبت تخصصی  روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات جنگل اینجا را کلیک نمایید