notification

معرفی ویدیویی کتاب قانون مدنی به زبان عامه اثر دکتر سید علی اکبر تقویان انتشارات کتاب آوا

حقوق دانان گرامی سلام 

فهم قانون مدنی ایران یکی ازضروریات مهم برای یک دانشجوی کارشناسی حقوق است.

امروز اثری را معرفی می‌کنیم که به فهم بهتر این قانون به شما کمک می‌کند. قانون مدنی ایران در بردارنده واژه های تخصصی و فنی برای یک فرد معمولی می باشد اما این قانون یک موضوع مهم برای یک دانشجوی حقوق به حساب می آید. واژه هایی مانند حق ارتفاق، حق عمری، خیارات و واژه هایی مثل اماره فراش.

اما کتاب قانون مدنی به زبان عامه تالیف دکتر سید علی اکبر تقویان یک ابتکار جالب در فهم مفاد قانون مدنی ایران خواهد بود. این کتاب با بیان تمامی مواد قانون مدنی به ارائه مثال هایی جهت فهم بهتر این قانون پرداخته است.

یعنی ابتدا ماده قانونی ذکر شده و در کنار آن از مثالی عمدتاً مشروح برای فهم ماده قانونی استفاده شده است.

تمامی مواد قانون مدنی در ابواب مختلف ذکر شده و معمولاً برای هر ماده قانونی یک مثالی در تقریباً ۱۰- ۱۵ خط ارائه شده تا شما بتوانید آن ماده قانونی را به خوبی درک کنید. 

در کنار ذکر مثال های متفاوت و متعدد نویسنده ابتکار به خرج داده اند و یک لغت نامه تخصصی برای قانون مدنی ارائه نموده اند که این کتاب را از سایر کتاب های هم عرض خودش متمایز ساخته است. این کتاب می‌تواند یک منبع مهم و مقدماتی برای مطالعه کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی اثر دکتر کاتوزیان باشد که با توجه به پیچیدگی ها و ادبیات تخصصی که دارد، این کتاب می‌تواند در کنار کتاب نظم یک منبع مناسب جهت فهم موضوعات تخصصی در قانون مدنی باشد. چرا که هر ماده با یک مثال تخصصی ارائه شده است.

جهت خرید کتاب قانون مدنی به زبان عامه روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات کتاب آوا اینجا را کلیک نمایید