notification

معرفی ویدیویی کتاب حقوق آموز آیین دادرسی مدنی اثر حمیدرضا عابد مسرور خواه انتشارات کمالان

درس آیین دادرسی مدنی از جمله دروس مهم در آزمون های حقوقی به حساب می آید..

امروز کتابی را باهم بررسی میکنیم که نگاه ویژه‌ای به این درس و قانون آیین دادرسی مدنی داشته است.

 حقوق آموز آیین دادرسی مدنی اثر جناب آقای حمیدرضا عابد مسرورخواه از انتشارات کمالان، کتابی که به شرح مواد قانون آیین دادرسی مدنی پرداخته است.

  اگر بخواهیم ویژگی های این کتاب را بررسی کنیم اولین نکته ای که به چشم میخورد استفاده از جداول و نمودارهای متعدد و متفاوت می باشد واین موضوع به طوری طراحی شده که سیر کتاب را از یکنواختی خارج می کند.

یعنی برخلاف کتبی که به ارائه مواد قانونی و ذکر نکات و شرح التفصیل آن پرداخته اند، این کتاب جهت جلوگیری از یکنواخت شدن موضوعات در قسمت هایی که لازم بوده از نمودارها و جداول مختلفی استفاده کرده است.

بعضی قسمت ها از جداول مقایسه ای و تطبیقی و برخی قسمت‌های دیگر از نمودارهای درختی استفاده شده که این موضوع می‌تواند اهمیت این کتاب را بیشتر نشان دهد. نکته دیگری که به نظر می‌رسد با توجه به اینکه مواد قانون آیین دادرسی مدنی در این کتاب تشریح شده، ذیل هر ماده یک تست مهم و نسبتا دشوار و نکته دار از آزمون وکالت به همراه پاسخنامه  قرار گرفته که مطالعه آن را راحت نموده و دیگر نیازی به مراجعه به انتهای کتاب برای مشاهده پاسخ نمی باشد.

با توجه به فنی بودن درس آیین دادرسی مدنی، نویسنده از ادبیات روان و سلیس در نگارش استفاده نموده که مطالعه کتاب را برای شما سهل نمایند. این کتاب به شرح تمامی مواد پرداخته و در بیان نکات  مواد از تکنیک بولد کردن برخی از واژگان هم استفاده شده که در آن واژه ای که از منظر نویسنده مهم تلقی شده به صورت بولد قرار گرفته که احتمالاً نکته ای داشته و بعد هم در ادامه موضوع به آن پرداخته شده و به صورت کامل شرح داده شده است.

در این کتاب تمامی مواد قانون آیین دادرسی مدنی به صورت مفصل تشریح شده و می‌تواند یک منبع خیلی مهم جهت مطالعه داوطلبین آزمون های حقوقی در درس آیین دادرسی مدنی باشد و منبع مناسبی جهت تسلط به متن این قانون برای این آزمون ها تلقی می شود.

جهت خرید کتاب حقوق آموز آیین دادرسی مدنی روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات کمالان اینجا را کلیک نمایید