notification

معرفی ویدیویی کتاب آسان خوان قانون مجازات اسلامی اثر دکتر علیرضا نوبهاری طهرانی انتشارات طرح نوین اندیشه

تسلط به متن قانون اولین و مهمترین گام برای موفقیت در آزمون های حقوقی است. بدین سبب امروز کتابی را معرفی می‌کنیم که تسلط شما را به مواد قانون مجازات اسلامی بیشتر می‌کند.

 آسان خوان قانون مجازات اسلامی از انتشارات طرح نوین به قلم جناب آقای دکتر علیرضا نوبهاری طهرانی، یک اثر ویژه جهت مطالعه مواد و نصوص قانون مجازات اسلامی می باشد که بر پایه آخرین تغییرات قانون مجازات اسلامی نگاشته شده و به ارائه مواد این قانون پرداخته است.

در این کتاب قوانین به صورت نموداری و نمودارهای درختی تهیه شده‌اند و از جهت مطالعه مواردی که معمولاً در یاد یک داوطلب نمی ماند می تواند مفید فایده باشد. به طور مثال اگر ماده ۲۸۲ را مطالعه نمایید،حد محاربه در چهار بخش بیان شده که به صورت نموداری قابل ملاحظه است.

در کنار بحث نموداری شدن مواد، در این کتاب برای هر بخش، یک دسته بندی تدارک دیده شده که این موضوع می‌تواند ارتباط مفهومی بین مواد را بهتر حفظ کند. به طور مثال مواردی را که در حکم محاربه هستند در یک بخش میتوانید ملاحظه نمایید. 

و یا برای مثال آن عنوانی که در ماده ۲۸۴ مهم می باشد (مدت نفی بلد در محاربه)، که این می تواند عنوان آن ماده را راحت تر در ذهنتان متبادر نماید.

بخش بعدی که به صورت خاص نویسنده روی آن وقت گذاشته است، انتخاب برخی از واژگان و برخی از تعاریف و مفاهیم در هر ماده می باشد. مثلاً همان ماده ۲۸۲ که به بیان حد محاربه می‌پردازد، در ماده ۲۸۳ قانون گذار بیان می‌کند که انتخاب هر یک از امور چهارگانه مذکور در ماده ۲۸۲ به اختیار قاضی می باشد. این واژه (به اختیار قاضی) ممکن است از دید شما در مطالعه اولیه متن قانونی دور بماند که نویسنده زیر آن خط کشیده تا به خوبی آن را بخاطر بسپارید. یا مثلاً در ماده ۲۸۴ که مدت نفی بلد ذکر شده قانونگذار بیان داشته که این مدت در هر حال از یک سال کمتر نیست، زیر این عبارت خط کشیده شده تا در ذهنتان بماند.

 یا به عنوان مثال در ادامه گفته شده اگرچه محارب بعد از دستگیری توبه نماید و در صورتی که توبه نکند همچنان در تبعید باقی می ماند.اینکه بعد از دستگیری چه اتفاقی می‌افتد زیر آن خط کشیده شده که یک هایلایت خوب در ذهنتان ایجاد کند.

 کتاب دربردارنده تمامی مواد قانون مجازات اسلامی می باشد که در فصول و بخش‌های مختلف تهیه شده و یک منبع مناسب جهت مطالعه مواد قانونی در قانون مجازات اسلامی به حساب می آید.

جهت خرید کتاب آسان خوان قانون مجازات اسلامی روی نام کتاب کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات طرح نوین اندیشه اینجا را کلیک نمایید