notification

معرفی ویدیویی کتاب چک، نکات کاربردی از صدور تا پرداخت اثر یاسر مرادی و محمد نوری انتشارات دادبانان دانا

سلام، در خدمت شما بزرگواران هستیم با معرفی کتاب چک،نکات کاربردی از صدور تا پرداخت.

 این کتاب توسط دکتر یاسر مرادی و محمد نوری توسط انتشارات دادبانان دانا منتشر شده است.

 چک که به عنوان یک سند تجاری مهم در مبادلات روزمره مردم نقش دارد از دید قانون گذار پنهان نبوده و در سال ۱۳۹۷ تغییرات مهمی را در حوزه این سند تجاری شاهد بودیم.

قانونگذار در سال ۱۳۹۷ با تغییراتی که در این حوزه ایجاد کرد چک را از یک ابزار پرداخت بدنام به یک ابزار مفید جهت پرداخت های آتی تبدیل کرد. قانون گذار با استفاده از حوزه های فناوری تغییرات مهمی را در حوزه این قانون ایجاد کرد اعم از چک الکترونیک،تعیین سقف اعتبار،درج مندرجات چک در سامانه های بانکی وتغییراتی که که باعث شد چک به عنوان یک سند پرداخت، تغییرات مهمی را در حوزه خود داشته باشد.

 این کتاب در هشت فصل متنوع از لحظه صدور چک تا زمان پرداخت به تشریح موارد مختلف این سند تجاری پرداخته و این نگاه با توجه به تغییرات و اصلاحات سال ۱۳۹۷ بوده است.اگر نظاره ای به این کتاب داشته باشیم متوجه می شویم که می‌تواند پاسخگوی کاملی برای هر سوالی که یک فرد عادی یا یک پژوهشگر حقوقی در مورد چک دارد باشد.اعم از: انواع چک، اعطای دسته چک،نحوه ثبت صدور چک در سامانه صیاد، وصول و برگشت چک، مرور زمان در حوزه چک و در بخش های پایانی، آیین نامه ها و مواد اصلاحی که در حوزه قانون تجارت انجام شده را می‌توانیم ملاحظه کنیم.

این بخش، بخش جامع و کاملی برای اطلاع از آخرین قوانین و مقررات حوزه این سند تجاری به حساب می آید.

 آخرین اصلاحاتی که در این کتاب انجام شده مربوط به سال ۱۴۰۱ می باشد و کتاب به روزی برای مطالعه سند تجاری چک خواهد بود.

جهت خرید کتاب چک، نکات کاربردی از صدور تا پرداخت اینجا را کلیک نمایید همچنین جهت مشاهده دیگر آثار منتشر شده توسط انتشارات دادبانان دانا اینجا را کلیک نمایید