notification
معرفی کتاب مجموعه پرسش های چهار گزینه ای طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنی اثر دکتر رحمان عمروانی

معرفی کتاب مجموعه پرسش های چهار گزینه ای طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنی اثر دکتر رحمان عمروانی

از آنجایی که درس آیین دادرسی مدنی یکی از فنی ترین و تخصصی ترین دروس آزمون های حقوقی است ، پاسخ دادن به سوالات این درس مستلزم حل کردن تست های فراوان از جمله سوالات سنوات گذشته و سوالات تالیفی می‌باشد.
کتاب "مجموعه پرسش های چهار گزینه ای طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنی" تالیف دکتر رحمان عمروانی با دارا بودن بیش از 1700 تست ، یکی از مناسب ترین کتاب های موجود برای تست درس آیین دادرسی مدنی است .
 در این کتاب همانطور که اشاره شد بیش از 1700 تست اعم از تست های آزمونهای سنوات گذشته و همچنین تست های تالیفی گنجانده شده که  طیف وسیع و جامعی از مطالب این درس را دربرمیگیرد. سوالات سنوات این کتاب از آزمون های کانون وکلا ، مرکز وکلا ، قضاوت ، کارشناسی ارشد سراسری و کارشناسی ارشد آزاد جمع آوری شده و همگی دارای پاسخنامه تشریحی هستند. در انتهای سوالات هر مبحث ، سوالات تالیفی مولف نیز قرار داده شده تا مجموعه کاملی از سوالات هر بخش در اختیار خوانندگان قرار گیرد.
تمامی تست های موجود در این کتاب دارای پاسخنامه کاملا تشریحی هستند و مولف ضمن پاسخ به هر سوال ، اطلاعات تکمیلی و مستندات آن را نیز ارائه نموده. همچنین نویسنده در پاسخنامه سوالات به ذکر مواردی که اختلافی است و همچنین ذکر سوالات اشتباه و یا سوالاتی که قوانین آنها نقض شده یا تغییر کرده نیز پرداخته.
از خصوصیات بارز پاسخنامه این کتاب میتوان به این موضوع اشاره کرد که نویسنده علاوه بر شرح پاسخ درست ، علت نادرستی دیگر گزینه هارا نیز بیان نموده است.
لازم بذکر است در این مجموعه علاوه بر سوالات آیین دادرسی مدنی ، سوالات قوانین خاص این درس نیز بطور کامل پوشش داده شده تا خیال داوطلبین ازین مسئله نیز کاملا راحت باشد.سوالات قوانین خاص نیز همانند دیگر سوالات ، ترکیبی از تست های سنوات گذشته و سوالات تالیفی می‌باشد.

یکی از ویژگی های بسیار مهم و خلاقانه این کتاب ، جداول و چارت‌ها و نمودار های آموزشی است که در پایان کتاب بصورت مجزا آمده و نویسنده سعی کرده مباحث مهم آیین دادرسی مدنی را در قالب 60 چارت تشریح نماید که خود از اهمیت آزمونی بالایی برخوردار ، و همچنین برای جمع بندی مطالب بسیار حائز اهمیت است .  گفتنی است در پاسخنامه تست ها نیز گاهی مولف به شماره چارت ها اشاره نموده که منظور همان چارت های پایان کتاب است. 
 در پایان باید گفت که این کتاب مجموعه بی نقصی از تست های درس آیین دادرسی مدنی و قوانین خاص آن است که با دارا بودن جدید ترین سوالات سنوات گذشته و همچنین سوالات تالیفی چالش برانگیز ، می‌تواند منبع مناسبی برای تمامی آزمون های حقوقی باشد.
پ ن : این کتاب تک جلدی و 600 صفحه است که محتوای آن دو بخش است. در بخش اول تمامی سوالات (بدون جواب) و در بخش دوم نیز پاسخنامه تشریحی قرار داده شده است.
 برخی از ویژگی های این کتاب عبارتند از :
1-گردآوری بیش از هزار تست از سنوات گذشته و همچنین سوالات تالیفی
2-پوشش سوالات سنوات و تالیفی از قوانین خاص آیین دادرسی مدنی 
3-پاسخنامه کاملا تشریحی همراه با ارجاع به قانون و مستندات
4-  ذکر منبع سوال (نام آزمون و سال برگزاری)
5- دارا بودن 60 چارت آموزشی آیین دادرسی مدنی در انتهای کتاب

 

جهت تهیه کتاب مجموعه پرسش های چهار گزینه ای طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنی اثر دکتر رحمان عمروانی از فروشگاه هوالوکیل روی اسم کتاب کلیک نمایید و برای دیدن دیگر آثار این نویسنده روی اسم نویسنده کلیک نمایید.